«

«

Zář 11

Úvodní „přáteláky“ dorostencům nevyšly

Září je každým rokem tradičně zajímavé svojí atmosférou, kdy se mladí natěšení hráči vrhnou po měsících věnovaných fyzické přípravě nebo jiným sportům konečně na led a také do skutečných zápasů. No, a protože minulý týden zamrzlo už i v Kutné Hoře a hokej je naše oblíbená droga, dali jsme si pro jistotu o víkendu hned dvojnásobnou dávku. Absťák je prostě sviňa. V sobotu panenskou a křehkou kvalitu ledové plochy vyzkoušeli Bydžovští a v neděli další divočina proti Chotěbořským.

„Tak to opět začalo“

Sršni Kutná Hora – Stadion Nový Bydžov   6 : 9 ( 4:1, 2:3, 0:5 )

Na většině bylo znát, že hrají po delší odmlce. Pohyby byly poněkud váhavé a každý spíše čekal, co s ním klouzavá fyzická zátěž po takové době udělá. Tomu odpovídal i začátek zápasu, když jsme za 58 vteřin prohrávali 0:1. V čase 10.24 vyhrál ale Fíďa buly a Víťa od modré nekompromisně srovnal na 1:1. Závěr třetiny se nám vydařil a Míša třemi zářezy navýšil naše vedení před přestávkou na 4:1.
   O přestávce jsme si zřejmě řekli, že teď už to půjde samo, a tak jsme si na začátku druhé třetiny začali užívat vzpomínek na letní radovánky, čehož hosté zneužili až k nechutně jednoduchému vymazání našeho náskoku. Po této studené sprše jsme se opět vrátili do zápasu a do kabin šli za stavu 6:4.
   S tímto skóre se v klidu pokračovalo až do 56.min. zápasu, kdy nastala situace, která se v našem týmu opakuje maximálně jednou za …, no vlastně si teď nejsem jistý, jestli to nebylo vůbec poprvé a tak můžeme jen doufat, že snad naposled. Co se tedy v inkriminované době na kluzišti odehrálo? V čase 55.20 dostal David poměrně přísný trest 5+dokonce utkání a hosté během necelých pěti minut přesilovky provedli pěti góly dokonalý obrat na 6:9. To jsou věci…
   Ve vyrovnaném zápase tedy zvítězil ukázněnější tým a nemyslím tím jen závěrečnou pětiminutovku, ale celé utkání. Velmi často a zbytečně jsme hráli oslabení a velké množství našich nedovolených zákroků bylo útočných!!! Závěrečná hra ve čtyřech pak byla totální chaos, kdy si jen málokdo držel své posty. Škoda, po skoro hodině poctivé práce jste si to prohráli tentokrát opravdu sami. Přesto, když pominu prvních pět minut druhé třetiny, posledních pět minut závěrečné části, přihlédnu k faktu, že to byl první zápas po pár trénincích a ještě si za rohem dám facku, tak jsem byl vlastně spokojený.
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Fišar Tomáš ml., Konečný Miloš, Lederer Vít, Jelínková Johanka, Hríbik Vojta
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Jestříbek David, Fišar Tomáš st., Macháček Ondřej, Macháčková Lenka, Koubský Jakub
branky: Šváb Michal 4x, Lederer Vít, Macháček Ondřej
asistence: Fišar Tomáš st., Dytrych Vojta, Jestříbek David, Fišar Tomáš ml., Konečný Miloš

„7 kulí jako v Sarajevu ….. nebo na Slávii …“

Sršni Kutná Hora – HC Chotěboř  2 : 7 ( 0:3, 1:3, 1:1 )

Za 15 hodin po svém letošním prvním utkání jsme otevřeli dveře kabiny znovu a přivítalo nás tradiční nakyslé aroma usychajícího potu.Je fakt, že některá ribana (dresy, tašky) jsou úplná mikrobiologická farma. Ale zpět k hokeji. Naším nedělním soupeřem byl tým z Chotěboře, který trénuje na ledě již delší dobu, ale především sebou přivezl několik hráčů uvolněných z extraligového dorostu H. Brodu. Soupeř působil již na rozbruslení dominantním a o level kvalitnějším dojmem, což podpořil i zaplněnou střídačkou.
   Zabojovali jsme, odehráli kvalitní utkání, udělali několik zbytečných chyb, prohráli jsme. Tak by se dal ve zkratce shrnout zápas. Jestli se dá po takové prohře napsat nějaký zajímavý článek, to je ve hvězdách…. Osobně si myslím, že se za předvedený výkon nemusíme stydět. A že to nedopadlo lépe? Stanou se horší věci v životě lidském.
   Není třeba hrát si na překvapené, to je výsledek našich dnešních možností. Máme mladý tým a s věkově staršími a fyzicky disponovanějšími soupeři to letos nebudeme mít jednoduché. Přesto jsem spokojený, že hra našeho týmu měla vzestupný trend, že jsme bojovali a makali i za nepříznivého stavu až do konce. No a za to bych chtěl klukům vyseknout pochvalu.
   Jinak co se týká konkrétních jmen. Jeden z nejkvalitnějších výkonů podal rozhodně Michal, kterého bylo na ledě opravdu plno, šlapal do toho jak kostelník do varhan a snažil se hrát i poctivě dozadu. No a dále Fíďa, který svou aktivitou dopředu, přehledem a klidem vzadu se projevil jako nejlepší univerzální obojživelník (obrana i útok).
   Doufám, že Vám přípravné zápasy něco dali, že jste se trochu rozehráli, obouchali a já si přeju, abyste v dalším již mistrovském zápase plynule navázali na svůj, zatím nejlepší, výkon z poslední víkendové třetiny.