«

«

Říj 12

Uff, to byla dřina!

Sobota 12.10.2019 SK Sršni Kutná Hora – HC Slavoj Velké Popovice 2:1SN (0:1,1:0,0:0,0:0) V pátém kole KLM nečekal Sršně žádný jednoduchý soupeř, hosté z Popovic byli na druhém místě západní skupiny a v předchozích kolech inkasovali pouze sedm branek. Sršni ale přesto dokázali vydřít v desáté sérii samostatných nájezdů cenné dva body.

Sršni, vědomi si síly svého soupeře, začali obezřetně a dobře bránili a dokonce měli i první velkou šanci ke skórování, když v 6. minutě trefil Chmelař při přesilovce pouze tyč soupeřovy branky. Hosté postupně zvyšovali tlak a ten nakonec proměnili i v úvodní branku, když  17. minutě se štěstím skóroval hostující Synáč tři sekundy před skončením přesilové  hry. Další šance hosté buď sami zahodili, nebo je vychytal David Jelínek v domácí brance. Hosté si tak do kabiny odnášeli jednobrankové vedení. Hrálo se poměrně čistě, i když výstižnější by možná bylo, že se málo vylučovalo. I tak byla přesilovka na počátku vyrovnávací branky domácích. Samotnou přesilovou hru sice využít nedokázali, ale deset sekund po jejím skončení dokázal Javůrek (podobně jako předtím hosté s velkou dávkou štěstí) skórovat a srovnat stav na 1:1. Vyrovnání mělo Sršně uklidnit, ale zdálo se, že je to právě naopak. Chvilku po vyrovnávací brance jsme připustili, že soupeř jel do našeho pásma ve čtyřech hráčích na samotného brankaře. Hosté naštěstí tuto nabídku nevyužili a po dvou dějstvích tak byl stav 1:1. Přestože vyloučených bylo málo, tři naši hráči si z utkání odnesli krvavé šrámy v obličeji, Lukáš Rudolfský musel dokonce v polovině poslední třetiny ze hry odstoupit. Oba celky si v poslední části řádné hrací doby vypracovali několik příležitostí, ale oba brankaři byli bezchybní a utkání tak skončilo po skončení řádné hrací doby nerozhodně 1:1. V následném nastavení hraném tři proti třem, si více možností vypracovali Sršni, ale ani jeden z týmů v prodloužení neskóroval a na řadu tak přišli samostatné nájezdy. V sérii pěti nájezdů otevřel hned v té první hostující Synáč, Sršni ve třetí srovnali brankou Pavla Švejdy, a protože ostatní střelci byli neúspěšní, následovala náhlá smrt. Jako první skóroval v osmé sérii Jan Tvrdík, hosté ale dokázali odpovědět Rejnou. V desáté sérii skóroval Lukáš Beran a protože Vacka vychytal David Jelínek, připsali si Sršni do tabulky bod navíc.

Sestava: Jelínek D. (Kočí) – Chmelař, Bašus, Havelka, Grauer, Švejda Pavel, Málek, Beran, Dytrych, Klazar, Jiráň, Tvrdík Jan, Javůrek, Fišar, Rudolfský, Sádlo, Jelínek M.

Branky a nahrávky: 38. Javůrek (Beran, Chmelař), 65. Beran

Tresty: 6:18 Využití: 0:1 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář