Ta desítka byla potupná

JUN: KLJ kolo 08  HK Kralupy vs. SK Sršni 10:4 (5:0, 1:3, 4:1)

Hrálo se: 17.11.2013

Tak jsme skončili, ještě než jsme začali.

Chystali jsme se na tohle utkání jako na potvrzení naší současné výkonnosti. Ještě než jsme v neděli do Kralup odjeli, ze sestavy vypadli Janek Kořistka (zdravotní problémy), David Jestříbek (únava ze sobotního utkání s dorostem), Tomáš Pavlíček (třísla) a Ondra Vojtíšek.

Bylo nás sice jen deset, ale hrát jsme začali přesně v duchu posledních utkání. Hned v prvních minutách jsme měli dvě vyložené šance a jednu téměř. Nedali jsme. Kralupy hrály svoji hru – vždy měly připraveného hráče na útočné modré mezi našimi beky. Ti se pak se dostávali snadno před naši bránu. My jsme je podpořili buď chybou nebo tím, že jsme po nich důsledně nešli. Asi jsme se i  tlačili do útoku až příliš. Přesněji řečeno – nezvládali jsme sledovat hru za námi – to chce, aby alespoň jeden hráč zajišťoval osu hříště. To jsme nedělali, a pak jsme jen koukali. Jenže pravda je taky, že jsme tentokrát nebruslili tak jako třeba v minulém utkání. Bylo to znát. Neměli jsme chuť hrát hokej po celém hříšti, nebylo nás všude plno.

Za pět minut od čtvrté do deváté minuty to bylo 3:0 pro Kralupy. Čekal jsem, že do konce první třetiny to bude už všechno, a že třeba jeden gól dáme. Šimonovi Balhamovi se tentokrát nepodařilo udržet tým při životě. Nebylo to totiž jednoduché. Dostali jsme pak ještě dvě branky.

O první přestávce k dovršení všeho bylo jasné, že Láďa Šváb svoje uzdravení urychlil. Neměli jsme ho do utkání vůbec pustit, jenže jeho vůle je vždycky hrát za každou cenu.

Do druhé třetiny jsme nastoupili v devíti hráčích s vědomím, že to musíme vydržet a hlavně, že to musíme zkusit! V půlce utkání to bylo už jen 5:3 pro domácí a musím říst, že jsem se tím obratem docela bavil, protože jsme hráli o poznání lépe (a protože právě tyhle obraty jsou zábavné). Na rozdíl od první třetiny jsme zase hráli dobře přesilovky a zlepšili jsme i ten mnou kritizovaný pohyb ( ale nebylo to pořád ono). Kralupy nás v utkání ani na moment nedrtily nějakým obrovským tlakem, nepřehrávaly nás. Ve druhé třetině my je ano. Když jsme dali  ve 34. minutě třetí branku, věděl jsem, že máme dost času na dokončení obratu. Objektivně: třináct vteřin před koncem druhé třetiny jsme dostali absolutně špatnou branku po našem nesmyslném hraní před naší brankou. Domácím se viditelně ulevilo. Hodně viditelně.

Pořád jsem si myslel, že by to nemusela být překážka v obratu. POŘÁD JSME HRÁLI V DEVÍTI!!! Přežívali jsme oslabení, někteří hráči byli na ledě vlastně nepřetržitě. A pořád se nás Kralupy bály.

Hned na počátku třetí třetiny zcela nesmyslně vyloučil rozhodčí Otu Hynka za vysokou hůl, dostali jsme sedmý gól a byl konec.

Snažili jsme se dál, ale už to prostě nešlo. Na posledních šest minut po osmé brance odešel z brány Šimon Balham, ale stejně jsme dostali čtyřicet vteřin před koncem utkání potupnou desátou branku. Byla opravdu potupná. Už jsem jim odvykl.

Prohráli jsme zaslouženě.

Nehráli jsme tak, jako v posledních dvou utkáních.

To je všechno pravda, ale na druhou stranu jsme se nesesypali ani za stavu 0:5. V devíti hráčích jsme dokázali být mnohem aktivnější než soupeř. Doslova jsme ho vystrašili stažením na 3:5. To, že jsme už nedokázali obrat dokonat, měla na svědomí šestá branka v posledních vteřinách druhé třetiny. Ta byla špatná, destruktivní a zavinili jsme si ji sami. Věnovali jsme ji domácím. A pak ještě jedna pozitivní věc – přestože se utkání nevyvíjelo dobře, dokázali jsme udržet nervy na uzdě a měli jsme sedm vyloučených, zatímco domácí 12…

Tento víkend nehrajeme, tak se snad dokážeme vrátit do hry předchozího týdne. V Sedlčanech to rozhodně nebude jednoduché. radši bych hrál rovnou proti Mělníku…

A jednu perličku na konec: někdy za stavu 8:3 (asi šest minut do konce utkání!) si zavolal rozhodčí kapitány obou týmů a řekl jim něco ve smyslu: tak pánové, utkání je rozhodnuté, takže teď budu vylučovat za každý náznak šarvátky.

To je dobré – rozhodčí rozhodl, že utkání je už rozhodnuté…

Branky, asistence, sestava a bodování výkonu (10 nejlepší, 1 nejhorší): Toto bodování je moje-trenérovo SUBJEKTIVNÍ hodnocení výkonu. Není to bodování srovnávací. Pro každého hráče mají jeho body jinou hodnotu. Když ohodnotím hráče třeba šesti body, znamená to, že momentální výkon byl ohodnocen „jeho“ šesti body z jeho maxima deseti bodů. Pro někoho je to třeba i vysoké hodnocení, pro jiného zase naopak třeba zklamání. K tomu platí zase moje teorie o standardizaci výkonu. Cílem hráče by měl být co nejvyšší „průměr“ jeho osobní výkonnosti.

Branky, jak šly za sebou – min. Asistence v závorce: 28. Sádlo Aleš, 31. Jelínek Matouš (Kadlec Ondřej), 34. Hynek Ota  (Švejda Pavel), 57. Marvan David (Ryšan Dominik). Vyloučení: 12:7.

Sestava a hodnocení: Balham Šimon (6), Kurka Michal (chytal jen 6 minut), – Šváb Ladislav (nehodnotím z objektivních důvodů), Švejda Pavel (7,5), Marvan David (7,5), Švejda Petr „C“ (6) – Hynek Ota (7), Sádlo Aleš (6,5), Jelínek Matouš (7) – Zíka Martin (7), Ryšan Dominik (6,5), Kadlec Ondřej „A“ (6,5).