«

«

Bře 16

Sršni se s domácím publikem rozloučili výhrou

Pátek 15.3.2019 SK Sršni Kutná Hora – SC Kolín B 2:1 (0:0,1:1,1:0) V posledním domácím utkání sezony přivítali Sršni na domácím ledě B tým kolínských Kozlů. Oba celky si již v předcházejícím kole zajistili účast v následujícím ročníku KLM a tak se hrálo „pouze“ o prestiž.

Sestavy obou týmů doznaly proti minulému vzájemnému utkání značné změny a na hře to bylo znát. V první třetině bojovala obě mužstva spíš sama se sebou, k zakončení se dostávala spíše chybou soupeře, než vlastním přičiněním a i zakončení bylo natolik špatné, že třetina skončila bez branek. První branky se diváci dočkali až v polovině utkání a jejím autorem byl Lukáš Beran, který při hře 4 na 4 překonal chybujícího hostujícího brankaře. Domácí se ale z vedení neradovali příliš dlouho za necelou minutu a půl jsme se dopustili fatální chyby před vlastní brankou a hosté srovnali na 1:1. Hra v prostřední části hry se malinko zvedla, nicméně do hokejové bitvy, kterou spolu svedly oba celky zhruba před čtrnácti dny na kolínském ledě měla stále daleko. Do poslední třetiny se tak vstupovalo za nerozhodného stavu. Hosté měli blízko k vedoucí brance, Sršně zachránil David Jelínek v brance, nebo branka sama když střela hostujícího hráče skončila na její konstrukci. V 50. minutě si Petr Javůrek rukou zpracoval vyhození soupeře a potvrdil svou střeleckou formu ze závěru soutěže, když střelou nad beton poslal Sršně do vedení 2:1. Postaral se tak o poslední zápis do kolonky střelců. Sršni výsledkem 2:1 vrátili Kozlům porážku z jejich ledu a protože se jednalo o vítězství za tři body, posunuli se touto výhrou i do čela tabulky baráže.

sestava: Jelínek David, Pekař
Chmelař, Kopecký, Švejda Pavel, Křeček, Havelka, Vaněk
Siváček, Dytrych, Javůrek, Jelínek Matouš, Beran, Tvrdík Jan, Plíhal, Tvrdík Jiří, Klazar, Bachtík, Koubský
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 32. Beran (Tvrdík Jan, Křeček), 50. Javůrek
Vyloučení:  7 (+1×10):5

Využití: 0:0

Oslabení: 0:0

Poslední utkání baráže a celé sezony sehrají Sršni v neděli 17.3.2019 v Sedlčanech