«

«

Zář 24

Sice prohra, ale se ctí

Kvalitu sršních kombinací a bruslařského umu ve 2.kole KLD prověřil tým Velkých Popovic tradičně bojující o horní příčky tabulky. Respekt navíc budilo i jeho vítězství 17:0 z prvního kola KLD a šest hráčů roč.97 na zápise o utkání, ale vždy se hraje od stavu 0:0 a Sršeň má velké srdce.
   První problémy se rodily již ve chvíli, kdy jsme zjistili, že rozhodčí jsou sice v kabině, ale na jiném zimáku, a tak jejich šichtu převzal sudí z týmu hostů a za domácí Hynek Macháček. Dík. Utkání tedy začalo se zpožděním vzájemným oťukáváním a z naší strany ve vlažnějším tempu. V 7.min. jsme se dopustili chyby v obranném rozestavení, když Ondra jako stažený centr opustil své místo v předbrankovém prostoru a soupeř následného přečíslení využil 0:1. Hned v příštím střídání vyslal Miloš dlouhou přihrávkou do brejku Dýťu a ten s velkou dávku fištrónu předvedl své šikovné ruce – 1:1. Do konce první části ale bohužel hosté ještě dvěma brankami naplnili papírové předpoklady – 1:3. Je smutné, že jsme hráli vyrovnaný hokej, v počtu střel to byl smír 12:12, ale nevyvarovali jsme se těch nejzákladnějších chyb, které soupeř trestal.
   Do druhého dějství jsme vstoupili nevýrazně a první tři střídání se v podstatě jenom bránili. Pak jsme ale přebrali iniciativu a byli mnohem lepším týmem na ledě. Ovšem útočné manévry a obléhání popovické branky, kterou pro nás její ochránce doslova zaklel, ukončila přerušená hra ve 35.min. Honza po střetu se soupeřem zůstal ležet, a protože byl zjevně otřesen musel z utkání odstoupit. Štěstěna se k nám obrátila zády a než se Fífa stačil v brance pořádně rozkoukat, už z ní dvakrát lovil puk, po střelách, které by se měly chytat – 1:5. Čtyřbrankové manko ještě před druhou přestávkou snížit Fíša – 2:5, a vteřinu před sirénou se mohl radovat i Michal, ale už byl příliš blízko gólmana.
   Třetí třetina se táhla ve stejné linii té druhé, protože ledu opět vládli Sršni. Za sedm minut jsme po dvou brankách Davida, jedné Michala a jedné soupeře snížili na 5:6 a vyrovnání viselo doslova ve vzduchu. Sršni se ve svém, chvílemi až drtivém náporu mohli opřít i o hlasitou podporu z hlediště, za kterou si na tomto místě dovolím všem poděkovat. Ovšem stupňující se tlak byl jako v předešlé části opět přerušen, tentokrát úpravou uvolněné branky. Po nepříjemné pauze se už kutnohorským nepodařilo dostat do předešlého tempa, a protože vítězství chtělo nejspíš odjet do Popovic, tak se i dvě minuty před koncem stalo – 5:7. Oba soupeři se ve vypjatých chvílích třetí třetiny několikrát shlukli za brankou hostů a zřejmě zde hráli nějaké zábavné společenské hry, jako je Člověče nezlob se. Po utkání si ale sportovně podali ruce a emoce zůstaly mezi mantinely.
   V závěrečném ohlédnutí bych v podstatě už nemusel nic psát, protože všechno důležité bylo řečeno nadpisem. V těžkém zápase si Sršni hrábli na dno a i přes porážku od Popovic, které v současnosti vedou KLD, nelze hodnotit jejich výkon negativně. Všichni do toho dali všechno a nemají se za co stydět, přesto je potřeba zmínit, že jsme soupeři opět darovali několik gólů po našich chybách a ani střeleckou převahu se nepodařilo výrazněji promítnout do celkového skóre. Pravda, měli jsme několikrát i smůlu, ale na „kdyby“ se hokej nehraje!
   Pro mě osobně měl zápas dvě velká pozitiva. První, že se nemusíme vůbec dívat, proti jak starému soupeři nastupujeme, protože jsme si dokázali, že to i s věkovou přesilou jde. Naopak se musíme dívat jen a pouze sami na sebe a svůj výkon, protože hlava je to co dělá vítěze i poražené. A druhým je, že náš výkon se zápas od zápasu zlepšuje. Důležité je, aby se příště na ledě opět objevil jeden jednotný tým, jemuž stojí za to se do toho opřít ze všech sil a URVAT tak pro sebe (nás všechny) šanci na vítězství! Já jsem pevně přesvědčen o tom, že na to máte! Hokej totiž není individuální sport, je to sport kolektivní! A jen ve chvíli, kdy je kolektiv dostatečně spjatý, kdy je každý jedinec schopen zaskočit za toho druhého, kdy prostě tým je jako dobře fungující organismus, teprve pak je možno pomýšlet na úspěch! Jako nejlepšího hráče utkání jsme po domluvě tentokrát vybrali celý TÝM.
Sršni Kutná Hora – Slavoj Velké Popovice 5 : 7 ( 1:3, 1:2, 3:2 )
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Brabec Pavel, Konečný Miloš, Jelínková Johanka, Červinka Jan, Hríbik Vojta
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Jestříbek David, Fišar Tomáš st., Macháček Ondřej, Koubský Jakub, Procházka Matěj
branky: Jestříbek 2x, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Šváb Michal
asistence: Konečný Miloš, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš st., Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej