«

Bře 11

První barážové utkání body nepřineslo

SK Sršni – HC Chrudim 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
   K prvnímu utkání nadstavbové části krajské ligy nastoupili dorostenci SK Sršni Kutná Hora v pátek doma. Soupeřem jim byli stejně staří hokejisté HC Chrudim.

Sršni do zápasu vlétli skvěle a ujali se také vedení, další šance ale neproměnili a to včetně těch nejvyloženějších. Ovšem potom vyklidili pole, těžiště hry se přesunulo spíše na jejich polovinu a hosté vývoj zápasu otočil. Nakonec ho také Chrudimští dotáhli do vítězného konce. Naši hráči podali dobrý výkon, ale zradilo je proměňování šancí, což byla jediná herní činnost, ve které za soupeřem zaostali.

– převzato ze svoboda.info

Sestava:
brankař: Jelínek David
obránci: Marvan, Švejda Petr, Švejda Pavel, Šváb
útočníci: Kořistka, Sádlo, Pipek, Tvrdík, Jiráň, Jelínek Mates, Tomčík, Macháček, Pavlíček

branky: Jelínek Mates 2x, Jiráň
asistence: Tvrdík, Kořistka, Jiráň

Dorostenci SK Sršni Kutná Hora rozehráli v pátek kvalifikační skupinu o postup do Ligy staršího dorostu (2. nejvyšší). Na svém ledě prohráli Chrudimi 3:6. Zápas byl ale dramatický a dvě stovky přihlížejících diváků musel bavit.
SK Sršni K. Hora – HC Chrudim 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Domácí hokejisté vstoupili do utkání sympaticky a ujali se vedení, ale hosté do přestávky srovnali. Jenže druhá třetina byla od Sršňů hodně špatná a Chrudim je zmáčkla. Vedla dokonce 3:1, ale téměř se sirénou domácí snížili. Ve třetí části hosté rychle vedli 4:2, ale Sršni rázem odpověděli. Stav 3:4 vydržel až do 59. minuty, kdy hosté dali z brejku rozhodující gól. Sázka na power play nevyšla a Chrudim v prvním kvalifikačním zápase vyhrála 6:3.

„V první třetině jsme byli lepší, ale ve druhé dost tragický. Poslední část byla hodně vyrovnaná, ale nám chyběly síly. To bylo vidět hlavně v posledních minutách, kdy jsme na to už fyzicky neměli,“ říkal po zápase vedoucí mužstva Sršňů Zdeněk Jelínek.

Kutnohoráků navíc bylo podstatně méně než chrudimských hráčů. „Někdo nám chyběl, navíc trenér stáhnul hru na dvě lajny. Ani soupeř ale nevyužíval všechny hráče,“ upozornil Jelínek a pokračoval: „Výkon byl dobrý, ale uvidíme, jak to půjde dál. V této skupině všichni vyhráli svou soutěž, takže nemůžeme nikoho podceňovat.“

První porážka prý Sršně nemusí tolik poznamenat: „Máme dobrý tým a mužstvo se z toho jistě oklepe. Je to silný kádr. Měli jsme i trochu smůlu, protože brankář přišel v poslední minutě o oční čočku.“

V neděli hrají dorostenci Kutné Hora na ledě Jablonce, který prohrál v Opočnu 4:8.

Branky a nahrávky: 7. M. Jelínek (Tvrdík), 40. Jiráň (Kořistka), 42. M. Jelínek (Jiráň) – 11. Tomášek (Bečev), 23. Burkoň (Haltuch, Tomášek), 30. Šídlo (Polák), 41. Haltuch, 59. Bečev (Tomášek). 59. Koreček (Haltuch, Polák). Vyloučení: 5:8, navíc: Bečev (Ch.) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 200.