Říj 15

Od nejistého k jistému (výkonu)

JUN: kolo 03  SK Sršni vs. Tatran Sedlčany 7:1 (1:0, 2:1, 4:0)

Hrálo se: 12.10.2013

Před utkáním jsem se postavil před tým a řekl jsem mu: „Jsem typ člověka, který tváří v tvář sebelepšímu protivníkovi má touhu nad ním zvítězit, nebojí se ho i když třeba ví, že je to asi jen touha z říše pohádek. Na druhou stranu jsem nikdy nedokázal vykřikovat, že nad tím a nad tím vyhraju…“

Taková ta „odvážná“ opatrnost. Po prvním letošním utkání jsem si řekl, že s tímhle postojem končím. A proto jsem hráčům řekl, že musíme Sedlčany porazit, protože to je papírově nejslabší protivník.

A kupodivu jsem se ani nebál.

Hned od počátku bylo lze vidět, že máme více ze hry, ale nebylo to až tak jasné. V naší brance absolvoval letošní premiéru Michal Kurka a právě v první třetině za nejistého stavu nás několikrát vyloženě zachránil (Ale také Petr Švejda skvělým záskokem na brankové čáře v prázdné brance – vyrazil kotouč směřující do sítě. V utkání to ještě jednou zopakoval Láďa Šváb.). V první třetině jsme dali Matoušem Jelínkem jednu branku, čímž jsme vyjádřili hubenou převahu i ve hře.

Od druhé třetiny se výkonnostní rozdíl projevoval výrazněji, znovu se ve hře začaly objevovat alespoň některé momenty tréninku (všimli si toho i diváci – po utkání Karel Květ chválil kluky, že si dobře nahrávali. To je hodně dobré ocenění.). Hra se opravdu zlepšovala a přibývaly i branky, myslím, že jsme nakonec hráli dobře jak dopředu, tak dozadu. Jsou tam taková bolavější místa spojená s momentálním výkonem jednotlivců, ale jsou to v tomto okamžiku nepodstatné okolnosti. Zatímco v první třetině jsem hodnotil lépe naše obránce před útočníky, postupem utkání se ukázali v dobrém světle i útočníci. V poslední třetině bylo třeba vidět, jak cílená byla spolupráce Martina Ziky s Ondřejem Kadlecem – Martin hrál profesorsky (slova Michala Kurky) a Cadieux dal dva góly. A hledali se i herně hezky. Od druhé třetiny hlavně naši beci nepovolili Sedlčanským nic moc. A dívat se na výlety Márva (Marvana) a Pavla Švejdy byla taky radost. Hodně mile mě překvapuje Láďa Šváb. Nemá moc trému, mydlí to, nebojí se postavit do cesty mnohem těžším protivníkům a chytne neuvěřitelné množství kotoučů v situacích, kdy je to „lidsky“ nemožné. Nikoli však pro Láďu Švába.

Sedlčanští ustřelili Davidovi Jestříbkovi nůž na brusli, zkoušel jiné brusle, ale po jednom střídání toho musel nechat. Byla to škoda, protože hrál velmi dobře i v oslabení. Dominik Ryšan si dovoluje ve hře čím dál tím víc a v jednom momentu, kdy objel branku, vyjel sám do prostoru mezi kruhy, kde se kličkou zbavil protihráče a pokusil se vystřelit na branku, jsem si už říkal, že by mu to tam mohlo spadnout. To jsou ty tréninky – když se má rychle s minimální přípravou střílet, má se tak střílet a nečekat na další přihrávky až do kuchyně…

Začali jsme takovou mírnou nejistotou a skončili jsme suverénně. Doufám, že ne až tak moc, aby nám to v Černošicích svázalo nohy a ruce.

P.S.

Petr Švejda jako správný kapitán prý vyčinil své mamince, protože před utkáním se Sedlčany koupila Sedlčanský hermelín. A podporovat soupeře se nemá. Myslím, že to nevadilo, možná ho to motivovalo pozitivně…

Sestava, branky a bodování výkonu (10 nejlepší, 1 nejhorší): Toto bodování je moje-trenérovo SUBJEKTIVNÍ hodnocení výkonu. Není to bodování srovnávací. Pro každého hráče mají jeho body jinou hodnotu. Když ohodnotím hráče třeba šesti body, znamená to, že momentální výkon byl ohodnocen „jeho“ šesti body z jeho maxima deseti bodů. Pro někoho je to třeba i vysoké hodnocení, pro jiného zase naopak třeba zklamání. K tomu platí zase moje teorie o standardizaci výkonu. Cílem hráče by měl být co nejvyšší „průměr“ jeho osobní výkonnosti.

Branky, jak šly za sebou – min. Asistence v závorce: 7. Jelínek Matouš (Sádlo Aleš), 27. Zika Martin (Švejda Petr, Marvan David), 28. Hynek Ota (Sádlo Aleš), 46. Jelínek Matouš (Sádlo Aleš, Marvan David), 53. Marvan David, 56. Kadlec Ondřej (Zika Martin, Ryšan Dominik), 59. Kadlec Ondřej (Šváb Ladislav, Ryšan Dominik).  Vyloučení: 5:7.

Sestava a hodnocení: Kurka Michal (9), Balham Šimon (-) – Šváb Ladislav (8,5), Švejda Pavel (8), Marvan David (8), Švejda Petr „C“ (8) – Hynek Otakar (-), Sádlo Aleš (7,75), Jelínek Matouš (8) – Zika Martin „A“ (8), Ryšan Dominik (8), Kadlec Ondřej (8) – Jestříbek David (9).