«

Úno 28

Nejlepší výkon sezony a skoro nejvyšší prohra

SK Sršni Kutná Hora  :  BK Mladá Boleslav  2  :  8   ( 0 : 1; 1 : 6; 1 : 1 )

V sobotním dopoledni 23.2.2012 jsme od 11:30 hodin přivítali na vlastním ledě nadmíru zdatného soupeře BK Mladá Boleslav. Marodka se nám vyprázdnila a tak jsme mohli nastoupit ve skoro nejsilnějším složení. Jednalo se o poslední mistrovské utkání sezony pokud nepočítám případnou dohrávku v Berouně, o které nevíme jestli se uskuteční. V posledních utkáních se naše hra musela líbit a měla svou kvalitu. Na tuto skutečnost jsme hodlali navázat i v tomto utkání.

Soupeř začal utkání podle očekávání ve vysokém tempu. Naši borci se rozjížděli pomaleji než soupeř a z toho pramenila i první čtyřminutovka, kdy nás soupeř přehrával, z čehož docházelo i k chybám v přetížené defenzivní činnosti. Zde nás podržel Kuba Červinka, který nastoupil do základní sestavy. V této počáteční fázi zmařil celkem tři vyložené příležitosti útočníkům Mladé Boleslavi, čímž udržel na kontě obdržených branek nulu. To nám pomohlo zejména po psychické stránce do další fáze utkání. Kluci si s přibývajícím časem věřili čím dál víc, což se projevovalo zejména ve hře dopředu a v soubojích jeden na jednoho. Tahounem se v této chvíli stal Robin Míšek, který ostatním ukázal, jak je možné se přes soupeře dostat do jeho obranné třetiny. Bohužel neukázal jak vstřelit branku, protože tato činnost je nám doslova zapovězena. Buď střely míjely Boleslavskou klec, nebo zbytek likvidoval celkem v pohodě její strážce, protože uprostřed branky, kde brankař stojí prostě branku vstřelit nelze. Náš výkon se sice s přibývajícími minutami lepšil, ale pořád měl soupeř o malý krůček k puku blíž. Ze své mírné převahy vytěžil v čase 10:30 první branku utkání, kdy útočník soupeře objel naší branku a zasunul pohodlně pod pravým Kubovým betonem. Stav 0:1 náš vybídl k větší aktivitě a až do konce první třetiny jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Zde začal vystrkovat růžky i Lukyn Secký, který jako centr prostřídával stejně jako Robin Míšek v našem třetím nekompletním útoku. Nutno zmínit ještě Tomíka Knížka, který rozehrál také vysokou partii a svými výpady z pozice levého beka působil soupeři nemalé problémy. První třetina skončila tedy naším jednogólovým mankem a poměrem střel 5:10.

Po povinné pauze začala bohužel druhá třetina, kterou by jsme nejraději vymazali ze statistik tohoto zápasu. Sršni přestali bruslit a hokejka jim spíše překážela. Soupeř, který nepolevil ze stanoveného tempa a vysokého standardu toho dokázal patřičně využít. V čase 17:23 překonal po druhé ve chvíli, kdy jsme špatně střídali soupeř Kubu Červinku, který naskočil i do úvodu druhé třetiny. Tlak Mladoboleslaváků stoupal a atmosféra před naší brankou stále více houstla. Hráči soupeře se dostávali do vyložených tutovek, které při jejich umu dokázali proměňovat. V čase 22:54 po jedné z mnoha chyb na naší útočné modré se dostal soupeř do přečíslení a upravil na 0:3. V této chvíli, tedy zhruba v polovině utkání se rozhodl trenér Michal Procházka vystřídat brankáře a do rozjetého utkání skočil do branky Jenda Koleček. Bylo to v dost složité situaci, ale že to bude ještě horší než jsme předpokládali to nemohl nikdo tušit. Jenda aniž by si sáhl na puk tak v rozmezí 37 sekund v časech 23:50, 24:04 a 24:27 dostal tři branky. Můj názor byl té chvíli jednoznačný, že to bude masakr a vraždění neviňátek. Takhle dole jsem naše kluky už dlouho neviděl a do toho v brance Jenda, který dostal tři fíky za které sice nemohl, ale bohužel mu nebylo dopřáno si na puk sáhnout, ani ve chvíli, kdy ho rozhodčí odvážel z branky. Deka naštěstí na Jendu po takovémto vstupu do utkání nepadla, ale náš výkon byl nadále tragický. Kluci byli psychicky na dně a podle toho také vypadal další vývoj utkání. Jenda absolvoval dva úspěšné po sobě jdoucí zákroky, což ho sice lehce dostalo do zápasu, ale o minutu později přesně řečeno v čase 25:24 dostal svůj čtvrtý gól a soupeř zvýšil už na 0:7. Byli jsme jednoduše řečeno na ručník. Moje reakce byla jednoznačná. Michalovi jsem sdělil svůj názor ohledně Jendy. Žádal jsem o jeho vystřídání. Michal si po malinké odmlce vzal oddechový čas a mě sdělil, že Jendu nechá dochytat třetinu. Jeho čin byl prozřetelný, a kdybych to neviděl na vlastní oči, asi bych tomu nevěřil. Po 30 sekundách Time-outu nastoupilo na led úplně jiné mužstvo. Soupeře jsme pauzou přibrzdili a naši kluci byli jak vyměnění. Během chvíle se síly na ledě vyrovnaly. Během zbylého času ve druhé třetině jsme dokonce několikrát dokázali ohrozit soupeřovu branku a světe div se v čase 28:50 dokonce skórovat, kdy se trefil Jenda Hnilička, čímž snížil na 1:7.

Po pauze a úpravě ledu naskočil k překvapení přítomných do branky opět Jenda Koleček, který dostal důvěru od trenéra pro úvod této části, zejména proto jak se dokázal ke konci druhé třetiny oklepat po brutálním nástupu na led (během dvou a půl minuty čtyři branky, kdy si sáhl jednou na puk). Nakonec vydržel až do konce utkání. Sršni v poslední části začali opět hrát a výkon lze směle ohodnotit jako nadstandardní. Opět jsme se tlačili dopředu zejména díky ofenzivní chuti Robina Míška a Lukyna Seckého, který se dokázal prosadit svou dravostí a bojovností. Deset minut se hrálo nahoru, dolu. Zde kralovali oba brankaři, kteří byli bezchybní. Proto se skóre zápasu nehýbalo. Až v čase 40:53 jsme dokonce snížili na 2:7, kdy se trefil konečně také Robin Míšek po přihrávce Naty Brichové. V závěru třetí třetiny jsme dokonce dokázali soupeře zatlačit před jeho branku. Na začátku 44 minuty jsme odmítli příležitost ke snížení na 3:7 a zde bohužel platilo nedáš, dostaneš. Prakticky z protiútoku po chybě na útočné modré soupeř ze samostatného úniku zvýšil na 2:8. To je již konečný výčet branek v tomto utkání. V poslední třetině jsme podali velice dobrý výkon a hráčům Mladé Boleslavi jsme byli více jak zdatným soupeřem. O tomto hovoří také vyrovnaný počet střel 10:10 během závěrečné části.

Závěrem bych jen rád zdůraznil, že bez ohledu na výsledek kluci podali v tomto utkání asi nejlepší výkon sezony a proti nám stál asi nejlepší soupeř, se kterým jsme se během sezony střetli. Klobouk dolů před celým mužstvem, že i za velice nepříznivého stavu dokázalo bojovat a že nepadlo na kolena ve chvíli, kdy to už všichni přítomní čekali.

Branky: 1 x Jan Hnilička; 1 x Robin Míšek

Asistence: 1 x Natálie Brichová

Střely na branku: 17 : 28

Vyloučení: 2 : 2