«

«

Úno 13

Jak na houpačce

V nedělním dopoledni  dne 10.2.2013 jsme se od 09:00 hodin na domácím stadionu v mistrovském střetnutí utkali s týmem HC Benátky n. Jizerou. Těžko se dala předvídat forma a zejména herní styl našeho mužstva, který se sžívá s velkým kluzištěm a hlavně s pravidly velkého hokeje. Někteří chápou pojmy z pravidel spolehlivě, některým to dělá ještě stále problémy. Časem se to však určitě vše vžije. Trenér Michal Procházka trochu tápal co se týče složení sestavy, protože marodka nám vyřadila hned pět hráčů základního kádru a tak byl na poslední chvíli ještě osloven Matěj Šváb z přípravky, který se svého úkolu zhostil se ctí a odehrál slušný zápas. Utkání jsme nakonec odehráli se dvěma útoky a stejným počtem obran.

Utkání začalo ve slušném tempu a myslím, že jsme soupeře zaskočili slušným pohybem. Viděno výsledkovýma očima, v čase 02:35 jsme vedli 2:0 po brankách Robina Míška hned z první minuty  a Pavla Bartoše.  První pětka hodila soupeři rukavici, kterou kluci z Benátek zvedli a hrál se myslím celkem pěkný hokej. V první třetině jsme měli oproti soupeři navrch. I když v čase 09:08 soupeř v přesilovce snížil na 2:1 drželi jsme v této fázi utkání otěže pevně v rukou. Během první třetiny se postupně začala osmělovat i druhá pětka, která se čím dál víc tlačila před brankáře soupeře a svým pohybem dělala obraně soupeře problémy. Jejich snažení vyústilo i ve zvýšení na 3:1, kdy se trefil v čase 12:40 Mikuláš Hynek. V této třetině jsme donutili soupeřova brankáře ke 13 zákrokům. Náš gólman( v první třetině chytal Kuba Červinka) si připsal 10 zákroků. I z tohoto je patrné, že naše vedení nebylo dílem náhody, ale opravdu kvalitního výkonu celého mužstva v první třetině.

Pak přišla bohužel osudná druhá třetina. Odpadli jsme jak pohybem tak i herně. Soupeř začal náporem a jen těžko jsme dostávali puk za modrou čáru. Obrana byla přetížená a z toho plynuly i následné chyby. I přes to, že nás první čtyři minuty druhé třetiny soupeř mačkal jak citrón tak jsme přeci jen ještě odolávali. Bohužel v čase 19:15 přišlo snížení na 3:2 a 20:26 dokonce srovnání stavu 3:3. Když se soupeř ve 23 minutě dostal do vedení 3:4 tak teprve v této fázi se hra lehce vyrovnala. Právě v této minutě jsme totiž v této třetině poprvé vystřelili na branku soupeře což je za uvedenou dobu hodně málo.  Soupeř sice odskočil v čase 24:10 dokonce do dvougólového vedení, ale Robin Míšek v 26:53 snížil na hratelných 4:5. Soupeř nepolevoval a snažil se hrát rychlý hokej. V této fázi utkání jsme se mu již znovu dokázali vyrovnat. Ve 29 minutě Jenda Koleček, který tuto třetinu odchytal zahrál na nervy zejména domácích fanoušků, kdy  nemastný neslaný nahozený puk z poloviny hrací plochy, který prošel postupně až k naší bráně chtěl přikrýt lapačkou, ale tento mu proklouzl za jeho záda k levé tyči za přispění ještě dojíždějícího útočníka Benátek. Nutno dodat, že to byla velmi ošemetná situace, která zmátla nejen rozhodčího. Ten v domnění, že Jenda má puk pod kontrolou přerušil hru a puk se tak dostal za brankovou čáru až po přerušení hry. Proto také nebyl uznán. Jenda Koleček v této třetině čelil 19 střelám soupeře, naši playeři zatížili konto zákroků soupeřova brankáře jen 6 střelami.

Do třetí části jsme nastupovali s pocitem, že lze s utkáním ještě něco udělat. Byl to však jen pocit, protože směr dalšího vývoje utkání byl určen po osmi vteřinách třetí třetiny, kdy soupeř překonal Kubu Červinku, jež se na poslední část hry vrátil do branky a zvýšil na 4:6. Nápor soupeře oproti druhé třetině sice ustal (nutno dodat naším zlepšeným výkonem), ale bohužel se nám nedařilo prosadit střelecky. Nadějná situace nastala na začátku 37 minuty přesně 36:02, kdy nám rozhodčí poprvé v utkání poskytli výhodu jednoho hráče v poli. Jak už to někdy bývá po 11 vteřinách přesilovky přišla chyba v útočné třetině a ejhle stav utkání byl najednou 4:7. Kluci však bojovali dál a paradoxně až po skončení naší přesilové hry jsme konečně rozhýbali skóre. V čase 37:48 David Trnka přihrával a Lukyn Secký napnul síť za brankářem Benátek. Konečné skóre však určil bohužel soupeř, kdy v čase 40:23 zvýšil na 5:8. Na začátku poslední části hry jsme byli horší a herně dole. Postupně jsme se zvedli a možná v případě využití některých šancí jsme mohli i pomýšlet na lepší výsledek. Poměr střel na gólmany ve třetí třetině 11:12 v náš neprospěch.

I přes prohru si myslím, že je nutné kluky za výkon v tomto utkání pochválit. Zejména druhá pětka (Lukyn Secký, Miki Hynek, Máťa Hájek, Dave Trnka a Dave Zvěřina) ti mladší dali jasně najevo, že se s nimi do budoucna musí počítat, protože oproti minulému zápasu na Kladně s Rytíři se dostali do hry a soupeře řádně během utkání svojí hrou trápili. Hodně šancí jak z jejich strany tak i co se týče první formace (ta hrála ve složení Robin Míšek, Maťa Šváb, Pavel, Bartoš, Honza Hnilička a Pavel Ježek) zůstaly nevyužity. Vzhledem k naším výkonnostním výkyvům jsem sám zvědav, jak se nám povede tento týden na Kladně, kde se utkáme s místním PZ.

SK Sršni Kutná Hora : HC Benátky n. Jizerou   5   :   8    (3 : 1; 1 : 4; 1 : 3)

Branky: 3x Robin Míšek; 1x Mikuláš Hynek, 1xLukáš Secký

Asistence: 1xRobin Míšek; 1xDavid Trnka

Vyloučení: 4 : 1

Využití přesilovek: 0 : 0

Poměr střel:  30 : 41