«

«

Led 07

Čtvrťáci hráli na turnaji v Chocni

V pondělí 30.12.2013 se r. 2004 zúčastnili turnaje v Chocni za účasti domácího týmu, HC Česká Třebová a HC Moravská Třebová. Jak jsem již zmínil, jednalo se turnaj r. 2004, které se hrálo na celou hrací plochu systémem každý s každým a 3×10 minut. Bohužel nedisponujeme tak širokým hráčským kádrem, abychom sestavili mužstvo výhradně z r. 2004 a proto jsme byli nuceni doplnit mužstvo hráči r. 2005. Nakonec naše družstvo čítalo 6 hráčů r. 2004 a stejný počet hráčů r. 2005. Soupeři měli mužstva výhradně složená z r. 2004, což se projevilo vždy v některé fázi utkání, kdy nám soupeř dokázal výsledkově odskočit. Když vezmu v potaz věkový průměr našeho mužstva oproti soupeřům, asi jsme neodehráli špatný turnaj. V každém utkání se však objevili zbytečné momenty nesoustředěnosti v obraně, což myslím můžeme přičíst také věku některých hráčů, protože rok navíc v této věkové kategorii je velký rozdíl zejména v soustředění v celém průběhu utkání. Druhý problém byl v receptu jak překonat obranu a soupeřova brankáře, protože koncovka v našem pojetí, byla dovolím si říci žalostná. O tomto svědčí pouhopouhé 3 vstřelené branky za celý turnaj.

HC Moravská Třebová  :  SK Sršni Kutná Hora    6  :  1  (1:0; 2:1; 3:0)

Branka:  Secký

Asistence: Pokorný

Střely na branku:  25 : 15

Utkání jsme začali ve velkém stylu a do času 5:30 jsme soupeře nepustili ze třetiny. Zde v této fázi jsme mohli utkání dle mého názoru rozhodnout. Byli jsme lepší v osobních soubojích, důraznější a lépe jsme bruslili. Soupeři však fungovala hra před vlastním gólmanem a druhá příčina nevstřelení branky byl brankář soupeře, jež zjevem a postavou připomínal něco mezi starším žákem a dorostencem. Ve druhé polovině první třetiny se hra vyrovnala a soupeř získal půdu pod nohama. Bohužel v čase 5:48 z prakticky první velké šance ze samostatného úniku šel dokonce do vedení. Hlavně díky náporu ze začátku utkání jsme soupeře přestříleli 4:6, ale stav skóre byl 1:0. Druhou třetinu jsme zahájili také aktivně a zde jsme již měli důvod k radosti, kdy Lukyn Secký za asistence Šímy Pokorného vyrovnal na 1:1. Soupeř nás však následně sice mírně, ale přece jen přehrával a to se projevilo i na skóre. V čase 14:30 a hned následně v čase 15:15 odskočil na 3:1. Za dalších 40 sekund zneškodnil Jenda v brance trestný nájezd soupeře (za fauly se na turnaji nevylučovalo, ale jezdili se samostatné nájezdy). A pak jsme se prakticky již jen bránili. Poměr střel v této třetině je vypovídající 9:5 pro soupeře. V poslední třetině jsme už neměli síly na obrat, naopak jsme inkasovali a tak se stav našeho úvodního utkání zastavil na konečných 6:1, kdy ještě soupeř nevyužil v závěrečné části dva trestné nájezdy.

HC Choceň  :  SK Sršni Kutná Hora    3  :  0  (1:0; 1:0; 1:0)

Střely na branku:  20 : 10

Ve druhém utkání jsme po většinu zápasu tahali za kratší konec. Nebyl to nějaký jednoznačný průběh, ale soupeř měl prostě víc ze hry. Prohráli jsme o 3 branky, ale zde se projevila bolest a to málo střel z naší strany a využívání šancí. Dvě branky ze tří jsme dostali po našich faulech z trestných nájezdů a to Jenda ještě jeden k tomu ve 21’ zneškodnil. Opět byly tedy na naše hráče odpískané tři fauly, stejně jako v předchozím utkání. V náš prospěch nebyl odpískaný ani jeden, opět jako v prvním utkání. Nepolemizuji zde o tom, zda fauly byly odpískané správně, či nebyly. Dle mého názoru byly odpískané plně dle pravidel, ale v obou uvedených utkáních nebylo na naše hráče v každém utkání odpískáno 2 x podražení a to zcela zjevné. Ač věkově nejmladší nikdo nám nic nedaroval, ba naopak. Zrovna v tomto utkání právě trestná střílení zápas prakticky rozhodla.

HC Česká Třebová  :  SK Sršni Kutná Hora    9  :  2  (2:0; 4:2; 3:0)

Branky:  2 x Secký

Asistence: 1 x Zvěřina

Střely na branku:  31 : 10

V posledním utkání jsme se hráli s asi nejlepším mužstvem na turnaji. Do utkání jsme nevstoupili nijak zvlášť excelentně ve 3 minutě jsme prohrávali 1:0. Soupeř byl lepší, ale kluci bojovali. V tomto utkání si dovolím říct, že nás držel i Jenda v brance a to přesně do poloviny utkání. První třetinu jsme sice prohráli 2:0, ale druhou branku jsme obdrželi po smolné teči od nohy jednoho z našich hráčů (nebudu jmenovat, nebylo by to férové). Opět ve 3 minutě druhé třetiny jsme inkasovali teď již na 3:0, ale v této fázi ze sebe kluci stále dostávali maximum.  Právě bojovnost přinesla ovoce na konci 3 a začátku 4 minuty Lukyn Secký dokázal snížit na rozdíl jediné branky a rázem byl stav 3:2. Jak jsem již uvedl výše, druhou polovinu utkání ovládl soupeř a nakonec s přehledem zvítězil. Nám došel v této závěrečné části utkání a turnaje dech a asi už nebylo ani kde brát.

Celkově lze turnaj z našeho pohledu hodnotit, co se týče výkonu spíše pozitivně a také jako velice cenou zkušenost před mistrovskými zápasy na konci sezóny, jež odehrajeme právě už jen výhradně na celé kluziště. Po právu byl z našich kluků jako nejlepší hráč vybrán Dave Zvěřina, který odjezdil celý turnaj a nevypustil jediný souboj.