«

Úno 21

Ach ty loženky

PZ Kladno  :  SK Sršni Kutná Hora   7  :  4   (3 : 1; 3 : 2; 1 : 1)

V neděli 17.2.2013 3.-4. třída zavítala po 14-ti dnech opět do Kladna, kde se tentokrát utkala s domácím PZ. Výkony mužstva měly v posledních utkáních stoupající tendenci a tak jsme doufali, že tento trend bude pokračovat. Trochu jsme pročistili marodku (chybí stále Petr Pokorný a nově ulehl David Zvěřina), ale oproti minulému týdnu jsme již byli ve větším počtu.

Začátek utkání nám herně vyšel a byli jsme aktivnější než soupeř. Více jsme se tlačili do útočné třetiny. Kluci pojali úvod utkání zodpovědně. Bohužel jsme se během prvních šesti minut, kdy jsme byli lepším týmem neprosadili střelecky. V čase 04:11 nám po nedovoleném zákroku byla dokonce nabídnuta přesilovka. Pozorně si přečtěte čas, kdy jsme inkasovali a dejte to dohromady s výše uvedenými řádky. Soupeř otevřel skóre v čase 04:20 a ujal se vedení tedy 1:0. Ano nejedná se o tiskovou chybu v době našeho tlaku a po 9 sekundách naší přesilovky jsme obdrželi branku. Již se to stává tradicí, že hrajeme lépe proti pěti, než proti čtyřem.  Po uvedených úvodních přibližně šesti minutách se hra vyrovnala. Vyrovnaný hokej se hrál i poté co nám v sedmé minutě byla nabídnuta další přesilovka. Tu jsme nevyužili, ale naštěstí jsme ani neinkasovali. Naopak v čase 9:51 se z pravé strany kluziště uvolnil Robin Míšek a nekompromisním zakončením srovnal skóre na 1:1. Nebýt soupeřova nedovoleného zákroku v čase 13:15 možná by první třetina skončila nerozhodně. Ale soupeř šel opět do čtyřech a naše přesilovka se nesla v duchu co přesilovka to branka (můžete hádat o kterou branku se jedná). Ano jedná se o inkasovanou branku při vlastní výhodě jednoho hráče v poli. Tradice je bezezbytku dodržena v čase 13:41, kdy soupeř ve vlastním oslabení jde do vedení 2:1. Všem chmurným chvílím však ještě nebyl konec. Sice jsme dodrželi již pomalu povinnou kvótu jedné obdržené branky při přesilovce, ale pouze o chloupek. Ten chloupek znamená tři sekundy čistého času. Protože soupeři se v čase 14:15 vrátil hráč z trestné lavice (no vrátil to je silné slovo, spíše řečeno skočil na led) a v čase 14:18 soupeř skóruje a zvyšuje na 3:1. Tímto poměrem již první třetina také skončila. Kuba Červinka, jež chytal v první třetině, čelil 13 střelám soupeře, naši hráči donutili soupeřova brankáře k 10 zákrokům.

Druhou třetinu zahájil soupeř z Kladna náporem a prakticky do poloviny druhé třetiny byl lepším týmem. V čase 22:35 kladenští hráči svou snahu také zúročili výsledkově a zvýšili na 4:1. Poté se hra opět srovnala a začala přetahovaná o výsledek. V čase 24:20 jinak útočník Lukyn Secký při obranném čistém zákroku skolil k zemi o dvě hlavy vyššího protihráče, aby za 16 sekund poté s přehledem zavěsil po přihrávce Mikiho Hynka do levé horní části soupeřovy svatyně a snížil tak na 4:2. V čase 26:44 Robin Míšek dokonce snížil na rozdíl jediné branky tedy na 4:3. Zde měl však jednu z hlavních úloh opět Lukyn Secký, který nejprve ujel soupeřově obraně, aby byl následně nedovoleně zahákován. Při avizovaném trestu se ke kotouči dostal dojíždějící Robin a zavěsil. Bohužel nám nevyšel opět konec třetiny, kdy nás soupeř zatlačil a během jedné minuty dvakrát skóroval. Tím odskočil opět na rozdíl tří branek,  tedy na 6:3. V této třetině musím vyzdvihnout výkon Lukyna Seckého, který udržel výborný standard z první třetiny, ale také přidal ještě větší bojovnost, která ho mimo jiné zdobila i v minulém zápase na domácím ledě. Řádil jako tornádo a všechny zúčastněné převyšoval  zejména pohybem po hrací ploše. Nutno dodat toto tempo mu vydrželo až do konce utkání. Druhou třetinu v naší kleci odchytal Jenda Koleček, který zatížil konto svých zákroků číslem 15 a naši playeři vyslali na gólmana PZ 13 projektilů.

V poslední části jsme byli asi lepším týmem, ale co je to platné, když nejme schopni z vyložených šancí vstřelit branku. Proto přišel v čase 33:35 trest a soupeř po závaru před naší brankou zvyšuje na 7:3. I nadále jsme soupeře lehce tlačili, měli jsme herně navrch, ale bohužel jsme kupily chyby stejně jako v celém utkání v obranné činnosti. Kuba Červinka, jež zahájil třetí dějství hry čelil za 8:29 sekund svého působení v této části 5 střelám soupeře. V čase 38:29 ho opět vystřídal Jenda Koleček, který do konce této části zneškodnil všech šest střel, a když Robin Míšek v čase 43:55 vsítil svou třetí branku v zápase stanovil konečný účet na  7:4.

Pokud se ohlédnu za utkáním tak musím konstatovat, že co se týče nasazení nejde klukům nic vytknout. Po herní stránce dopředu vše asi také v pořádku, ale chybí bohužel klid v zakončení. Sice jsme na střely lehce prohráli, ale na vyložené šance (tzv. tutovky) jsme byli o třídu výš než soupeř. Ve hře dozadu je to už o něco horší. Tam se objevují skulinky, které soupeři trestají. Ač oba gólmani jak Kuba Červinka, tak i Jenda Koleček odchytali slušné utkání, všem situacím zejména dorážkám po jednom či dvou zákrocích již čelit nedokážou. Chybí nám důraz před vlastní brankou a pokrytí útočníků soupeře snese také zamyšlení. Trenér Michal Procházka při promluvě k mužstvu po utkání hovořil v podobném tónu, kdy výkon týmu hodnotil spíše kladně, přičemž pochválil Jendu Kolečka a Lukyna Seckého. Když jsem minule hodnotil kladně stoupající výkonnost týmu, tak je nutné ještě dodat, že tento trend pokračuje. Dnešní soupeř byl rozhodně z našeho pohledu k poražení, určitě jsme nebyli horším týmem spíše naopak a to je velmi pozitivní zjištění i přes nepříznivý výsledek.

PZ Kladno   :   SK Sršni Kutná Hora   7   :   4    (3 : 1; 3 : 2; 1 : 1)

Branky: 3 x Robin Míšek;  1 x Lukáš Secký

Asistence: 1 x Mikuláš Hynek

Vyloučení: 6 : 1

Využití přesilovek: 0 : 0

Poměr střel:  39 : 36