«

«

Říj 19

Dorost přetrhl šňůru porážek

17.10.2015 SK Sršni Kutná Hora – HC Podblanicko Benešov 8:4 (3:1,0:1,5:2) Dorost, po sérii čtyř porážek v řadě, dokázal v domácím zápase jednoznačným výsledkem porazit tým HC Benešov.      Úvod sobotního domácího zápasu patřil ovšem hostům, byli hokejovější a v prvních deseti minutách zaměstnávali Fífu v brance daleko víc, než tomu bylo na druhé straně. V 11. minutě ale Vašek Kadleček s Dýťou dokázali využít chybu soupeře a dotlačili puk za brankovou čáru a poslali tak náš tým do vedení. Hra se od toho okamžiku vyrovnala a za dvě minuty dokázali domácí využít přesilovou hru, když Koubák poslal odražený puk za záda hostujícího brankaře. V 18. minutě se na hrotu útoku objevil Tomáš Brich a vstřelil svůj premiérový gól v dorostu. Stav 3:0 již vypadal slibně, ale i hosté dokázali využít početní výhodu a ještě do konce první třetiny snížili na 3:1.
V úvodu druhé třetiny měli domácí více ze hry, ale skórovat se podařilo hostům, když ve 33. minutě měl Peky, který v polovině zápasu vystřídal Fífu, zakrytý výhled a dostal branku od modré… Soupeře vstřelená branka povzbudila a opět získával víc půdy pod nohama. Do konce třetiny již branka nepadla a stav po dvou třetinách byl tedy 3:2.
Hosté si iniciativu ze závěru druhé třetiny přenesli i do té třetí a výsledkem byla vyrovnávací branka, když si ve 45. minutě vybral Peky slabší chvilku a propustil za svoje záda relativně jednoduchou střelu. Stav 3:3 nevěstil pro domácí nic dobrého, ale Sršni se naštěstí nevzdali a Ondra Macháček ve 47. minutě posunul ve vlastním oslabení domácí opět do vedení. Za další dvě minuty Dýťa potrestal tím nejlepším způsobem zákrok, u kterého si rozhodčí mohl vybrat od nedovoleného bránění přes napadení až po vražení, ale k překvapení všech pouze rozpažil a nechal pokračovat ve hře a zvýšil na 5:3. To už jsme měli hru plně pod kontrolou a za čtyři minuty zvýšil po hezké kombinaci Kadleček na 6:3 a Koubák osm sekund po rozehrání pěknou střelou na 7:3. Hosté ještě dokázali snížit využitím přesilovky 3 na 5 na 7:4, ale poslední slovo měli domácí a v poslední minutě Bachtík prostřelil hostujícího brankaře a stanovit tak konečné skóre na 8:4.
I když trenéři nenechali v sestavě kámen na kameni a hráči se tak objevovali na nezvyklých postech, nebo v nezvyklých formacích, myslím, že ze sebe všichni vydali maximum a v některých momentech se už v naší hře objevovali i některé hokejové prvky, což je pro nás fanoušky příslibem do dalších zápasů…
Branky a nahrávky: 11. Kadleček (Dytrych), 13. Koubský (Dytrych), 18. Brich, 47. Macháček, 49. Dytrych (Koubský), 53. Kadleček (Dytrych, Míšek), 53. Koubský, 60. Bachtík
Vyloučení: 11 (1x TH):10 (1xTH, 1xOT)