«

Říj 24

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš (DOR)

Sršni Kutná Hora – HK Kralupy nad Vltavou 5 : 12 ( 2:6, 0:3, 3:3 )

V 5. kole KLD nás čekal duel proti Kralupům, mužstvu, kterému se v dosavadní části podařilo získat pouze tři body a vyhlásilo tak v nedělním utkání atak na další. My jsme zase chtěli zopakovat vynikající výkon z posledního zápasu a potvrdit, že výhra v Rakovníku nebyla náhodná. Jak dopadla přímá konfrontace těchto dvou snah, prozrazuje dosti přesvědčivě konečný výsledek.

Sršni vstoupili do zápasu poměrně suverénně a hned po minutě a půl vystihl Mates špatnou rozehrávku hostů a střelou mezi betony načal skóre – 1:0. Vedení jsme si však moc dlouho neužili, protože čas odkrojil sotva další minutu a po nedůsledném bránění na hraně brankoviště nám zmrzly úsměvy – 1:1. No a pak to začalo – druhý, třetí, čtvrtý (zde Mates sérii přerušil svým druhým gólem), pátý, šestý puk v naší síti. Zatímco my se křečovitě prokousávali středním pásmem, kralupští přes něj doslova létali a svým pohybem v útočné třetině z nás dělali na počkání solné sloupy. Pravda i my jsme se dostali do několika slibných šancí, ale bohužel štěstí, které nám přálo v minulém kole KLD, nás tentokrát opustilo, a tak po dvaceti minutách byl stav 2:6.

Na začátku druhé tercie jsme se z této kocoviny trochu probrali a vydrželi čtrnáct minut hrát se soupeřem aspoň částečně vyrovnanou partii. Poté ale přišel smolný gól zpoza branky a v našem týmu nastala mírná letargie, jejíž výsledkem byly další dvě rychlé branky a skóre na konci třetiny 2:9.

Hned na začátku třetí části debaklové skóre korigoval Mates po nahrávce Dominika na 3:9, ale ani tato branka nás nenakopla k ničemu oslnivému. Naopak se ke slovu dostal opět soupeř a to hned dvakrát. Poté si obě mužstva vzala v obranném pásmu dovolenou, takže jsme byli v závěru ještě svědky několika branek na obou stranách. Konečné skóre 5:12, myslím, mluví za vše a Sršni můžou jen doufat, že se ze špatného výkonu brzy oklepou.

Co tedy říct na závěr? Těžko se mi hodnotí zápasy tohoto ražení, kdy jsme soupeřově rychlosti, přímočarosti, hokejovému důvtipu a umu po celý zápas jen zdálky hleděli přes záda. Takže aspoň trochu řeč čísel. Hosté nás přestříleli v poměru 27:55, což i odpovídá konečnému výsledku.

I.lajna vstřelila všech 5 branek a 2 inkasovala. Otěže našeho útočného snažení držela jednoznačně ve svých rukách především díky Dominikovi s Matesem, kteří vévodí i týmovým statistikám. Přesto větší dravost a výraznější prosazení této formace dnes poněkud chybělo. Talentu a potencionálu má jistě na přesvědčivější výkon a s ohledem na skutečnost, že tři její členové jsou i loňští vítězové této soutěže a nastupovali pouze proti věkově sobě rovným nebo mladším, si dovolím tvrdit, že jejich soukolí se tentokrát neroztočilo do maximálně možných otáček.

II.lajna dnes předvedla naprosto odevzdaný výkon neodpovídající věku dorostence, kdy nevstřelila žádnou branku (co je ovšem horší, za 60 min. pouze dvakrát vystřelila na branku) a 10 inkasovala (z toho tedy 3 v oslabení). Vyjma Ládi ve vlastní třetině nestíhali dovednostně, fyzicky ani bruslařsky. Jejich hra byla bez pohybu! Ve stoje! A místy si museli připadat jako trhací kalendář. Můžeme se při pohledu na soupisku soupeře vymlouvat a skrývat za to, že hráli pouze proti klukům o rok až dva starším, ale pes je asi zakopaný někde jinde, protože před týdnem to bylo stejné a přesto výkon byl naprosto odlišný. Zapomeňte na to, že byť jediného soupeře přehrajete i jen s poněkud menším nasazením. Hra založená na tom, že David většinu střel pochytá, Láďa vybojuje, co bude moc a zbylí budou jen čekat, co provedou ti ostatní, opravdu nepadne na úrodnou půdu. Je proto nutné, abyste i vy ostatní přiložili ruce k dílu. Jasné, nebudu kupříkladu od Červajse s Kubou očekávat spoustu vstřelených branek, či od Vojty s Honzou oku lahodící akce nebo nepočítaně naprosto přesných přihrávek do jízdy, ale….. Musíte prostě makat na 100 a více procent, abyste i vy byli týmu užiteční. A znovu připomínám, že to, že to jde, jste mě, ale já doufám především sobě, dokázali před týdnem.

No, a když to beru z jedné vody na čisto, tak ani David v brance se tentokrát nevyvaroval drobných zaváhání a dvanáct inkasovaných branek na gólmana jeho formátu je moc. Na druhou stranu, kdybych měl stát v naší bráně včera já, pošlu všechny žlutě oděné hráče tam, kde se nelíbá a potrénuju si top vulgární výrazy, protože to čemu ho chvílemi vystavili, bylo na ručník.

Byl bych rád, abyste můj vcelku negativní článek nevzali jako snahu někoho zesměšnit, nebo ponížit, ale jako pokus vás vyburcovat k většímu nasazení a sebeobětování, což se tentokrát nekonalo. Určitě by se vám lépe četlo (a věřte, že mě i psalo), že jste hráli dobře a podali výborný výkon, ale snad každý jen trochu soudný mezi vámi by mi to nemohl věřit a lhát si do vlastní kapsy není opravdu můj styl. Doufám, že to dokážete pochopit a aspoň někteří v dalších výzvách vezmete i za své. Nejspíš by měl tento článek udělat velkou černou tečku za nevydařeným nedělním vystoupením a příští týden se snad budeme v Černošicích prezentovat lepším a kompaktnějším výkonem.

Jako nejlepší hráč zápasu se při pohledu na střeleckou statistiku zdá být jednoznačně Mates. Je to skvělý a komplexní hokejista, jehož kvality a střelecká potence není třeba komentovat, ale navíc a především také osobnost s přátelským vystupováním. S velkou chutí hrál ovšem i Dominik, který byl Matesův hlavní nabíječ a nejednalo se o nějaké nahodilé asistence, kdy se o vás puk jen otře, nebo ho naslepo pošlete před bránu, ale o vypracované a přesné gólové nahrávky.

brankař: Jelínek David
obránci: Švejda, Brabec, Šváb Láďa, Konečný
útočníci: Jiráň, Jelínek Mates, Šváb Michal, Hríbik, Červinka, Prášek, Koubský
branky: Jelínek Mates 5x
asistence: Jiráň 3x, Šváb Michal, Švejda